O mnie

Katarzyna Łempicka

trener, menedżer, Inspektor Ochrony Danych, certyfikowany Audytor Wewnętrzny Bezpieczeństwa Informacji według normy ISO/IEC 27001:2017 i ISO/IEC 27701:2019 oraz autorka bloga rejestratorkamedyczna.pl

Ekspert w zakresie kompleksowego wspierania placówek medycznych, zarówno od strony administracyjno-prawnej (RODO, SANEPID, UW, BDO, MZ, GUS), jak i od strony wspierania rozwoju pracowników placówek medycznych (szkolenia, rekrutacja oraz wdrażanie procedur pracy).

Cel zawodowy: Kompleksowe wspieranie właścicieli placówek medycznych,  tak by ich kliniki działały bez zarzutu.

Od ponad 8 lat jestem związana z branżą medyczną. Najpierw pracowałam jako rejestratorka medyczna, następnie jako kierownik rejestracji, aby kolejno awansować na stanowisko menedżera. Znam od podszewki pracę komercyjnych placówek medycznych oraz największe bolączki, z którymi mierzą się na co dzień.

8 lat

Wykształcenie

Ukończyłam socjologię i pedagogikę na Uniwersytecie Gdańskim, studia podyplomowe „Prawo medyczne” na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia podyplomowe „Inspektor Ochrony Danych” na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Obecnie pracuję jako menedżer w dwóch prywatnych centrach medycznych w Gdańsku oraz pełnię funkcję Inspektora Ochrony Danych w trzech innych placówkach. Pomagam również w otwieraniu nowych placówek medycznych –wspieram właścicieli w tworzeniu, wdrażaniu oraz monitoringu dokumentacji i procedur RODO, SANEPID, Urząd Wojewódzki, BDO, GUS oraz procedur pracy. Szkolę pracowników i właścicieli zarówno z kompetencji twardych jak i miękkich. Pomagam również przy rekrutacji nowych pracowników rejestracji. komercyjnych placówek medycznych.

Praca

Blog

W 2017 roku stworzyłam bloga poświęconego kierownikom rejestracji i rejestratorkom medycznym – rejestratorkamedyczna.pl – który wspiera rejestratorki medyczne w rozwijaniu ich kompetencji zawodowych. Moim celem przy tworzeniu bloga jest pokazanie jak ważna i odpowiedzialna jest praca rejestracji w tworzeniu profesjonalnego wizerunku placówki medycznej.

Jestem także autorem artykułów dla SerwisZOZ.pl oraz magazynów „Zarządzanie placówką medyczną” oraz„Rejestracja medyczna w praktyce”. Moje artykuły ukazały się także w książce „40 wskazówek ważnych dla kierownika rejestracji. Prawo, zarządzanie, obsługa pacjenta”.

Autor

Trener

Jestem prelegentem na konferencjach dla branży medycznej organizowanych przez Mazowieckie Centrum Biznesowe. Prowadzę także szkolenia zamknięte i otwarte dla pracowników ochrony zdrowia z zakresu m.in. ochrony danych osobowych, praw pacjenta, obsługi trudnego pacjenta, obsługi pacjenta głuchego, wprowadzania procedur pracy czy asertywnej komunikacji z pacjentem i współpracownikiem.

Nieustannie rozwijam swoje kompetencje zawodowe biorąc udział w konferencjach branżowych oraz szkoleniach. Chcę przekazywać jak najbardziej aktualną wiedzę uczestnikom moich szkoleń i wspierać ich w rozwoju. 

Rozwój

Doświadczenie

Nie jestem teoretykiem. Wszystkie szkolenia prowadzę na bazie własnych doświadczeń, które zdobyłam podczas mojego ponad ośmioletniego doświadczenia zawodowego w branży medycznej. Ten fakt bardzo cenią sobie uczestnicy moich szkoleń i prelekcji, ponieważ wiedzą, że wszystkie przykłady, którymi podpieram moje wykłady, są „zżycia wzięte”. Problemy placówek medycznych znam od podszewki i potrafię je skutecznie rozwiązywać.

Prywatnie jestem żoną i mamą. Uwielbiam wszelkiego rodzaju zajęcia kreatywne (szydełkowanie, rysunek, fotografia)oraz ogrodnictwo domowe. Relaksuję się przy dobrej książce lub serialu.

Do zobaczenia!
Katarzyna Łempicka

Prywatnie

Przewiń do góry

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.